Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

WYPRZEDAŻ - HORTENSJA DRZEWIASTA RÓŻOWA PINK PINCUSHION

WYPRZEDAŻ - HORTENSJA DRZEWIASTA RÓŻOWA PINK PINCUSHION
cena: 13.80zł (12.78zł netto)
ID produktu 1306
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
waga: 1.5 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

OPIS ROŚLINY:
Pachnąca, stosunkowo nowa odmiana, kuzynka białej Anabell o kwiatostanach bardziej płaskich, ok. 10cm średnicy. Kwiatostany składaja się w większości z różowych kwiatów płodnych. Kwiaty płonne są nieliczne, białe ulokowane na obrzeżach kwiatu. Kwitnie od lipca do września. Liście mniejsze niż u innych odmian drzewiastych, jasno zielone, owalne, ostro zakończone. Odmiana mrozoodporna, kwitnie na pędach tegorocznych. Warta posadzenia dla urozmaicenia kolekcji. Dorasta do ok. 100-150cm.
Uprawa i pielęgnacja:
Hortensja mrozoodporna, kwitnie na pędach tegorocznych, wiosną należy nisko ok.20-40cm przyciąć. Stanowisko najlepiej słoneczne do półcienistego, w sezonie wilgotne, ziemia kwaśna, próchnicza, żyzna. Pięknie się prezentuje posadzona w szpalerach, na rabatach bylinowych, można sadzić do donic na tarasach i balkonach. W bukieciarstwie cenione są suche kwiatostany.
Wygląd sadzonki w maju: sadzonka 2 letnia ukorzeniona w doniczce C2-C3 UWAGA! W okresie wczesnowiosennym i późnojesiennym sadzonki mogą być pozbawione liści co jest związane z cyklem rozwojowym danej rośliny.
 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: