Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

OCHRONA ZDROWIA PRZEZ 365DNI - CZYSTEK- CISTUS INCANUS-nasiona

OCHRONA ZDROWIA PRZEZ 365DNI - CZYSTEK- CISTUS INCANUS-nasiona
OCHRONA ZDROWIA PRZEZ 365DNI - CZYSTEK- CISTUS INCANUS-nasiona 1548352953_1.jpg OCHRONA ZDROWIA PRZEZ 365DNI - CZYSTEK- CISTUS INCANUS-nasiona 1372347311_1.jpg
cena: 6.80zł (6.30zł netto)
ID produktu 483
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

OPIS ROŚLINY:
Zimozielone krzewy lub półkrzewy, zwykle o wysokości do 60-100 cm. Kwiaty spodeczkowate, o pomarszczonych płatkach korony w kolorze od białego przez różowy po purpurowy wielkości od 2,5 do 7,5 centymetra. U podstawy każdego płatka często znajduje się czerwona lub purpurowa plama. Płatki kwiatowe wyglądają jak zmięty jedwab, otwierają się rano, a odpadają przed zapadnięciem zmroku. W okresie kwitnienia regularnie rozwijają się nowe pąki, krzew wydziela zapach kadzidła z delikatną roślinną nutą.
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Czystek jest jednym z najbogatszych źródeł polifenolii - związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Polifenole są 100-krotnie skuteczniejsze i efektywniejsze od witaminy C oraz, 25-krotnie od witaminy E. Polifenole działają przeciwhistaminowo, dlatego pomocne są w zmniejszaniu reakcji alergicznych, chronią układ krążenia, zapobiegają chorobom wieku starczego. Polifenole są wskazane także w chorobie nadciśnieniowej, dusznicy bolesnej, odmrożeń jak również cukrzycy. Mają działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwzakrzepowe. Są bardzo skuteczne w przypadku infekcji żołądkowo–jelitowych. Wskazania - działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, - podnosi obronność organizmu - chroni układ krążenia, - choroba nowotworowa, - zmniejsza reakcje alergiczne - działanie przeciwmiażdżycowe (zatory, zakrzepy, rozrzedza krew).
POLECANE JEST STOSOWANIE CZYSTKA PRZEZ CAŁY ROK A SZCZEGÓLNIE PODCZAS CHŁODNYCH PÓR ROKU ORAZ KIEDY POGODA JEST ZIMNA, MOKRA I POWODUJE PRZEZIEBIENIA. Można pić herbatę z czystka jako gorący napój, kiedy jest zimno lub przygotować z niej skoncentrowany wywar do przykładania na zanieczyszczenia skóry.

Uprawa i pielęgnacja:
Uprawiać w ubogiej do średno żyznej ziemi, dobrze przepuszczalnej w pełnym słońcu. Młode rośliny należy uszczykiwać po kwitnieniu w celu uzyskania krzaczastego okroju. Zimuje w jasnym ale chłodniejszym pomieszczeniu.
Komplet: 50 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

 

Źródła : 

 

jacinta lluch valero, flickr.com, CC BY-SA 2.0: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/, zdjęcie bez zmian

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: