Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ

SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ
SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ  1477414117_1.jpg SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ  1477414117_2.jpg SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ  1477414117_3.jpg SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ  1477414117_4.jpg SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ  1477414117_5.jpg SZCZEĆ BALWIERSKA- SKUTECZNA NA BORELIOZĘ  1477414117_6.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1173
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Roślina lecznicza znana już od XII wieku, stosowano ja w leczeniu dny moczanowej, artretyzmu i reumatyzmu. Dzisiaj jej właściwości nabierają większego znaczenia bo odkryto jej skuteczność w walce z boreliozą- wzmaga układ odpornościowy, pomagając organizmowi w pozbyciu się boreliozy. Surowcem jest korzeń i liście. Wykazują działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwbólowe, przeciwreumatyczne.
OPIS ROŚLINY:
Jest to roślina dwuletnia- w pierwszym roku uprawy, tworzy przy ziemi dość dużą rozetę liściową, z której w drugim roku wyrasta pojedyncza, sztywna, duża 2 metrowa łodyga. Liście na niej są duże, lancetowate, siedzące, u nasady zachodzą na siebie tworząc dużą miseczkę w której zbiera się woda opadowa. Tworzy oryginalne kwiaty długości do 10cm po których przekwitnięciu pozostaje kolczasty, jajowaty owocostan. Owocostany po zasuszeniu nadają się do suchych bukietów. Bardzo łatwo można je barwić na różne kolory. Szczeć kwitnie od czerwca do sierpnia.
INNE WŁAŚCIWOŚCI:
Dojrzałe nasiona są przysmakiem sikorek i szczygłów. Szczeć dawniej uprawiana była na skalę przemysłową. Wytwarzano z niej zgrzebła do gręplowania wełny. Do dzisiaj używa się jej przy produkcji kaszmirów i welurów.
Uprawa i pielęgnacja:
Stanowisko słoneczne lub półcieniste, gleba dość wilgotna, średniej klasy. Całkowicie mrozoodporna. Roślina bardzo ładnie prezentuje się posadzona w większych grupach, na rabatach bylinowych i trawnikach.
Komplet: ok.30 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: