Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

GLISTNIK JASKÓŁCZE ZIELE - LIŚCIE PANA BOGA

GLISTNIK JASKÓŁCZE ZIELE - LIŚCIE PANA BOGA
GLISTNIK JASKÓŁCZE ZIELE - LIŚCIE PANA BOGA 1585494790_1.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1405
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Dziś glistnik ma dość duże znaczenie w lecznictwie. Powinno się go stosować pod kontrolą lekarza. Znajduje się w wielu gotowych preparatach; Cholagoga II,GASTROCHOL, W TABLETKACH I MAŚCIACH. Sok z glistnika jest trujący, jednak posiada wiele pożytecznych właściwości, można nim domowym sposobem zlikwidować brodawki i kurzajki. Napar pijemy przy kłopotach trawiennych i miesiączkowych, przy kolce żółciowej i jelitowej zapaleniu pęcherzyka żółciowego. Usuwa nadmiar wody z organizmu bo ma działanie moczopędne. Działa rozkurczowo na jelita i drogi żółciowe, wzmaga wydzielanie żółci i łatwiejszy jej przepływ do dwunastnicy. Hamuje wzrost bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych oraz grzybów chorobotwórczych. Leczy choroby wątroby i nerek, a także reumatyzm i migrenę. Ziele wykazuje właściwości uspokajające, przeciwbólowe i przeciwalergiczne.
OPIS ROŚLINY:
Glistnik jako roślina lecznicza był znany już starożytnym Grekom i Rzymianom. W ludowej tradycji nazwa związana jest z tym że okres kwitnięcia pokrywa się z okresem od przylotu do odlotu jaskółek. Jest to bylina dorastająca do około 50cm, o specyficznym, ostrym zapachu i dużych dekoracyjnych liściach. Liście są pierzaste, częściowo fantazyjnie ząbkowane, z wierzchu zielone a od spodu sine. Kwiaty zebrane po kilka na szczytach pędów w kolorze lśniąco-żółtym. Łodygi zawierają żółto-pomarańczowy sok przypominający mleko.
Uprawa i pielęgnacja:
Lubi glebę przeciętnnie żyzną, wilgotną w sezonie, stanowisko zacienione.
Komplet: 20 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

ŹRÓDŁA:
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=126354BEZ ZMIAN, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=147202BEZ ZMIAN 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: