Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA

MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA
MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_1.jpg MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_2.jpg MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_3.jpg MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_4.jpg MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_5.jpg MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_6.jpg MIĘTA PIEPRZOWA - MENTHA PIPERITA 1446645749_7.jpg
cena: 3.80zł (3.52zł netto)
ID produktu 1048
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Właściwości mięty doceniano już w starożytności. W medycynie znalazło zastosowanie ziele mięty, liście mięty, olejek i mentol, wykazują one działanie rozkurczowe, obniżają napięcie mięśni gładkich, polecane są w dolegliwościach układu pokarmowego, zwłaszcza bólach brzucha, wzdęciach, w syndromie drażliwego jelita i przy braku łaknienia. Mięta pieprzowa zwiększa bowiem ilość soku żołądkowego, dzięki czemu ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmów. Olejek można stosować do inhalacji przy przeziębieniu i grypie, oraz miejscowo w postaci maści lub balsamu w nerwobólach i bólach mięśniowych. Przetwory mogą być stosowane w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, zapaleniu pęcherzyka żółciowego, pomagają przy lekkiej niewydolności wątroby i zmniejszonym wytwarzaniu żółci. Jest dowiedzione, że mięta pieprzowa posiada właściwości przeciwnowotworowe oraz antyalergiczne. Mięta pieprzowa znalazła zastosowanie także w kosmetyce np. przy produkcji świec, perfum, kremów do masaży, płynów do ust, dodatków do kąpieli i innych kosmetyków. Ze względu na sporą zwartość mentolu wchodzi w skład past i proszków do czyszczenia zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej. Olejek można stosować na skórę głowy przyspiesza bowiem wzrost włosów, dodając parę kropel do szamponu pozbywamy się łupieżu.
WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
W przemyśle spożywczym mięta pieprzowa używana jest do wyrobu cukierków miętowych, niektórych likierów, gum do żucia. W kuchni używamy przy robieniu deserów, napoi chłodzących i herbat, sałatek owocowych, dodajemy do twarożków, ziemniaków i mięs. Herbata z liści mięty powinna być parzona pod przykrywką, liście należy przechowywać w ciemnych, szczelnych pojemnikach, aby surowiec nie stracił olejku eterycznego.
OPIS ROŚLINY:
Bylina silnie krzewiąca się o pokroju krzewiastym, dorastająca do 90cm wysokości. Liście ciemnozielone, obustronnie żółto kropkowane, kwiaty zebrane w kątach liści różowe do liliowych, kwitnie od lipca do sierpnia. Roślina miododajna.
Uprawa i pielęgnacja:
Łatwa w uprawie, najlepiej rośnie na żyznej, świeżej, próchnicznej glebie na stanowisku słonecznym. Mrozoodporność całkowita. Co 3 lata roślinę należy wykopać i podzielić celem odmłodzenia. Można uprawiać w doniczkach w domu.
Komplet: ok. 100 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: