Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS

ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS
ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS 1478449035_1.jpg ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS 1478449035_2.jpg ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS 1478449035_3.JPG ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS 1478449035_4.jpg ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS 1478449035_5.jpg ŚWIETLIK - ULGA DLA OCZU - EUPHRASIA OFFICINALIS 1478449035_6.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1180
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Ziele świetlika stanowi środek od wieków wykorzystywany przez medycynę ludową, wspomaga pamięć, jest skuteczne w lekkich zakażeniach oraz pomocne przy schorzeniach oczu. Zaleca się stosowanie świetlika w chrypce, kaszlu, katarze nosa, a także przy biegunkach i nadkwasocie żołądka. Napar świetlika pobudza czynności wydzielnicze żołądka, wątroby i jelit, działa ściągająco i przeciwzapalnie. Działa skutecznie przy schorzeniach siatkówki oka, zapaleniu spojówek, tęczówki i łzawieniu oraz reguluje ciśnienie w gałce ocznej, leczy zapalenie wiosenne spojówek i uporczywe stany zapalne brzegów i skóry powiek. Picie naparu ze świetlika łąkowego dwa razy dziennie wpływa na poprawę sprawności narządu wzroku i ostrości widzenia oraz przynosi ulgę zmęczonym oczom. Medycyna ludowa polecała stosowanie świetlika przy bólach głowy i bezsenności. Picie codziennie herbaty z liści świetlika bardzo poprawia pamięć. Świetlik lekarski jest wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym. Wchodzi on w skład preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i demakijażu skóry wokół oczu. Wraz z innymi wyciągami roślinnymi ma działanie przeciwzapalne, likwiduje obrzęki, łagodzi oznaki zmęczenia i stresu, łagodzi objawy trądziku.
OPIS ROŚLINY:
Jest to roślina roczna o łodydze sztywnej, mało rozgałęzionej ok. 30-50cm wysokości. Kwitnie w okresie od czerwca do września. Kwiaty są osadzone na krótkich szypułkach w kątach liści i zebrane w gęsty górą, a luźny dołem kwiatostan. Liście niewielkie, jajowate o piłkowanym brzegu. Ziele zbiera sie w okresie kwitnienia w czasie suchej pogody, następnie suszy w warunkach naturalnych w zacienionych, przewiewnych miejscach. Zbiera się całe łodygi z kwiatami.
Uprawa i pielęgnacja:
Lubi wilgotną, lekko bagienną glebę. Powinien być posadzona razem z innymi roślinami łąkowymi (na trawnikach)bo jako półpasożyt pobiera wodę i sole mineralne z korzeni innych roślin.
Komplet: ok. 100 drobnych nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: