Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

KOMOSA RYŻOWA - RYŻ PERUWIAŃSKI - CHENOPODIUM QUINOA

KOMOSA RYŻOWA - RYŻ PERUWIAŃSKI - CHENOPODIUM QUINOA
KOMOSA RYŻOWA - RYŻ PERUWIAŃSKI - CHENOPODIUM QUINOA 1547370977_1.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1184
producent: SKLEP
dostępność: niedostępny
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Jest źródłem błonnika, białka, wit.B1 i B2, kwasu foliowego oraz składników mineralnych: magnezu, fosforu, miedzi, żelaza, cynku, potasu. Zawiera saponiny ma więc działanie przeciwalergiczne, przeciwgrzybowe i przeciwwirusowe. Ziarno powinno znaleźć się w diecie wegetarian i osób które muszą ograniczyć spożywanie mięsa. Badania na szczurach wykazały działanie przeciwnowotworowe, przeciw miażdźycowe(obniżają pozom cholesterolu) pomagają na choroby układu krążenia.
WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Owoce komosy ryżowej zwane są quinoa lub ryżem peruwiańskim i były podstawowym pokarmem w państwie Inków na obszarach górskich, gdzie zastępowały kukurydzę. Quinoa jest smaczna, sycąca i pożywna. Może być zamiennikiem ziemniaków, kaszy, ryżu i makaronu, składnikiem zup i dań jednogarnkowych czy podstawą zapiekanek na słono i na słodko. Ziarno jest wykorzystywane do wytwarzania mąki z której piecze się chleb i słodkie ciastka, mają one pyszny smak i są lekko strawne. Młode liście są spożywane jak warzywo. Owoce spożywane są w całości lub w postaci mąki. Jeżeli mają zastąpić ryż należy przed gotowaniem dokładnie ziarna przepłukać( gotować przez 15 minut w tej samej objętości wody).
OPIS ROŚLINY:
Komosa ryżowa jest spokrewniona z polską komosą białą, komosą wielonasienną i jest uprawiana w Ameryce Południowej już od przeszło 5 tysięcy lat. To dość duża, osiągająca 1-2m jednoroczna roślina o prostej, grubej łodydze, liściach trójklapowych, grubo ząbkowanych i kwiatach różnie zabarwionych.
Uprawa i pielęgnacja:
Roślina wykazuje tolerancję na suszę, zasolenie i dość dobrze rośnie na glebach średnio urodzajnych.
Komplet: 50 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Źródła : 

By Mohammed Shahid, International Center for Biosaline Agriculture - Photo supplied by International Center for Biosaline Agriculture, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48101023

By Christian Guthier - originally posted to Flickr as Growing Quinoa, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9389285

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: