Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

ŻYWOKOST LEKARSKI - SYMPHYTUM OFFICINALE -nas.

ŻYWOKOST LEKARSKI - SYMPHYTUM OFFICINALE -nas.
ŻYWOKOST LEKARSKI - SYMPHYTUM OFFICINALE -nas. 1548345594_1.jpg
cena: 6.80zł (6.30zł netto)
ID produktu 1186
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

ROŚLINA MIODODAJNA:
Roślina miododajna. Większa plantacja może dać pszczołom duży pożytek, lecz tylko w tedy gdy w okolicy znajduje się dostateczna trzmieli.
ŻYWOKOST LEKARSKI JAKO JEDYNA Z NIEWIELU ROŚLIN NA ZIEMI ZAWIERA WITAMINĘ B12

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
1.szybsze gojenie się ran, leczenie wysypki i podrażnień skóry 2.przyspieszenie gojenia się złamanych kości i innych urazów 3.działanie przeciwbólowe przy leczeniu zapalenia stawów, dny moczanowej 4.leczenie przewlekłych bólów np. kręgosłupa 5.zatkane zatoki lub zatory w płucach 6.wzmocnienie systemu immunologicznego osłabienie, wyczerpanie) 7.leczenie egzemy, łuszczycy, trądziku, pomaga przy ukąszeniach owadów. Nie należy używać tego zioła doustnie-jest to zakazane. Można stosować zewnętrznie, zastosowanie ma w maściach, żelach, okładach. W medycynie ludowej mają zastosowanie zarówno liście, jak i korzenie żywokostu. Korzeń jest bogaty w śluz i dlatego posiada mocniejsze właściwości lecznicze, liście najlepiej jest zbierać w czasie kwitnienia i następnie suszyć w przewiewnym miejscy na słońcu. Korzenie wykopywać wczesną wiosną, gdy pędy wyłaniają się z ziemi, albo jesienią po pierwszych przymrozkach. Po wykopaniu należy oczyścić i pokroić na mniejsze kawałki, korzenie stare należy obrać. Po wysuszeniu przechowujemy w hermetycznym pojemniku.
OPIS ROŚLINY:
Żywokost jest dużą byliną dorastającą do ok. 120-150cm, liście w dolnej części są duże i coraz mniejsze w kierunku ich szczytu. Cała roślina pokryta jest krótkimi włoskami, które dają odczucie szorstkości przy dotknięciu. Kwiaty dzwonkowate, niebiesko różowe, rzadziej białe długości 1-2cm rozwijają się od maja do czerwca i są zapylane przez owady.
Uprawa i pielęgnacja:
Dobrze rośnie na glebach żyznych, wilgotnych, wokół strumyków, oczek wodnych, stanowisko słoneczne lub półcieniste, ph gleby obojętne.
Komplet: 5 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!! masz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Źródła : 

By H. Zell - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11141605 BEZ ZMIAN

By Agnieszka Kwiecień (Nova) - Own work, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=781683 BEZ ZMIAN

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: