Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA

SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA
SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA  1487081915_1.jpg SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA  1487081915_2.jpg SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA  1487081915_3.jpg SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA  1487081915_4.jpg SAŁATA SZPARAGOWA - LACTUCA CELTUCEA  1487081915_5.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1281
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
waga: 0.0001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Sałata ma pewne właściwości uspokajające i można ją spożywać przed snem. Ma małą wartość kaloryczną więc sprawdza się w dietach odchudzających. Zawiera dużo potasu wapnia, żelaza , białka, cukru, witaminy w tym rzadko spotykaną wit.E która ma działanie odmładzające. Poprawia trawienie i działa moczopędnie, powinni ją jeść osoby chore na cukrzycę.
WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Głąbiki można jeść na surowo w sałatkach lub po ugotowaniu - jak szparagi, można zapiekać a także kisić. Mają łagodny, lekko słodki smak, porównywany do szparagów, selera, karczochów, boćwiny. Przed użyciem należy obrać.
OPIS ROŚLINY:
Nietypową i mało znaną w Polsce odmianą jest sałata łodygowa, zwana również szparagową. Sałata łodygowa od innych gatunków sałat różni się tym, że jej główną częścią jadalną jest gruba, mięsista łodyga o długość 30–60 cm, a nie główka lub rozeta liściowa.
Uprawa i pielęgnacja:
Sałata łodygowa jest rośliną łatwa do uprawy, gdyż jest mniej wymagająca niż np. sałata głowiasta. Najlepiej sadzić na glebach lekkich i średnich, bogatych w próchnicę, dobrze zatrzymujących wodę, ale jednocześnie przepuszczalnych o pH 6,5–7,0. Stanowisko latem ocienione. Od wysiewu do zbioru upływa, w zależności od warunków pogodowych, od 10 do 14 tygodni, najlepiej wysiewać jest wiosną i w połowie lipca na zbiór jesienny. Żeby łodygi były smaczne należy pilnować wilgotności gleby w czasie rozwoju. Łodygę zwaną też głąbikiem wycinamy przed rozwojem kwiatostanu i zdrewnieniem jak tylko będzie miała odpowiednią wysokość i szerokość.
Komplet: ok.100 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: