Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

CHERYMOJA - FLASZOWIEC PERUWIAŃSKI-ANNONA CHERIMOLA

CHERYMOJA - FLASZOWIEC PERUWIAŃSKI-ANNONA CHERIMOLA
CHERYMOJA - FLASZOWIEC PERUWIAŃSKI-ANNONA CHERIMOLA 1548339448_1.jpg
cena: 3.80zł (3.52zł netto)
ID produktu 1313
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.0001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE I SMAKOWE: Cherymoja- flaszowiec - jabłko kremowe lub cukrowe- to popularne nazwy tego owocu. Mark Twain okrzyknął go najsmaczniejszym owocem świata i nie ma w tym żadnej przesady. 
Dojrzały owoc jest aromatyczny, słodki i soczysty. Biały miąższ w smaku podobny jest do mieszanki ananasa, banana, mango i truskawki. Można go jeść na surowo lub wykorzystać do deserów - sałatek owocowych, lodów, sorbetów, koktajli, jogurtów, ciast, likierów , koniaków i innych napojów. Owoc cherymoi zawiera około 15% cukrów, witaminę B i C (do 40 mg/100 g), jest również bogaty w wapń i fosfor, kwasy foliowe. Wysoka zawartość polifenoli sprawia, że jest to również cenny owoc przeciwnowotworowy. 
OPIS ROŚLINY: 
Roślina pochodzi z klimatu tropikalnego gdzie rośnie na terenach powyżej 800 m npm. Dorasta do 8 metrów wysokości. Liście jajowate lub jajowato-lancetowatego kształtu. Kwiaty osadzone w kątach liści -Kwitnie w zimie. Owocem jest mięsisty owoc do 12 cm średnicy, złożony ze zrośniętych ze sobą mniejszych owoców. Osiąga wagę do 4 kg. Pestki są duże, ciemne brązowo-czarne, niejadalne a nawet trujące. 
Uprawa i pielęgnacja: 
Roślina dość łatwa w uprawie, nie zimuje w naszym klimacie w gruncie, do uprawy tarasowo-domowej. Latem można wystawiać na dwór, stanowisko bardzo jasne, potrzebuje dużo światła, gleba dość żyzna, przepuszczalna. Zimować flaszowiec powinien w pomieszczeniu z temp. ok. 10-15`C. Wierzchołki wzrostowe wyglądają zawsze jak zwiędnięte mimo że roślina jest w dobrej kondycji. Podlewamy także zimą. Najlepiej jak rosną koło siebie dwa egzemplarze, które się zapylają nawzajem, można też to robić ręcznie. 
Komplet: 10 dużych nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!! 

Źródła : 

By Hannes Grobe 21:22, 5 November 2006 (UTC) - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1343754 BEZ ZMIAN

 

By Hannes Grobe 21:31, 5 November 2006 (UTC) - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1343782 BEZ ZMIAN

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: