Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA

PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA
PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA 1510924293_1.jpg PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA 1510924293_2.jpg PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA 1510924293_3.jpg PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA 1510924293_4.jpg PIETRUSZKA JAPOŃSKA PURPUROWA - CRYPTOTAENIA ATROPURPUREA 1510924293_5.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1319
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE: 
Liście i łodygi mają lekko cytrynowy aromat i delikatny pieprzowy posmak z nutą selera,szczawiu, goździków. Wszystkie części rośliny są jadalne:liście, korzenie, łodygi, nasiona- kiełki. Używane są do zup, mięs, sałatek, przystawek, wchodzą w skład sushi, wzbogacają smak grzybów i potraw z jajek. Stosujemy podobnie jak natkę pietruszki, gotowanie liści powoduje że tracą smak i stają się gorzkie. 
INNE WŁAŚCIWOŚCI: 
W Japonii uważano że ma dobroczynny wpływ na wygląd cery, paznokci i włosów oraz łagodzi dolegliwości kobiece. 
OPIS ROŚLINY: 
Odmiana Atropurpurea różni się od odmiany zielonej ładnie wybarwionymi liśćmi i oprócz walorów smakowych w ogrodzie spełnia rolę rośliny również ozdobnej. Kryptotenia - inaczej zwana dziką, japońską pietruszką uprawiana jest w Japonii od XVII wieku. Jest to wieloletnia, zimozielona roślina dorastajaca do ok.30- 60cm o bardzo ładnych, tródzielnych, bordowych liściach i niepozornych, pachnących, białych kwiatach, rozwijających się od czerwca do sierpnia. 
Uprawa i pielęgnacja: 
Roślina cieniolubna, powinna rosnąć w półcieniu lub cieniu , w pełnym słońcu liście więdną i tracą walory smakowe.Tolerancyjna co do gleby, lubi ziemię dość żyzną, gliniastą i wilgotną. Hodowana w doniczkach wymaga dobrego zasilania. W ogrodzie dość łatwo się rozsiewa. 
Komplet: 15 nasion 

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!! 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: