Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

MANDRAGORA JESIENNA - MANDRAGORA AUTUMNALIS

MANDRAGORA JESIENNA - MANDRAGORA AUTUMNALIS
MANDRAGORA JESIENNA - MANDRAGORA AUTUMNALIS 1548344026_1.jpg
cena: 7.34zł (6.80zł netto)
ID produktu 1323
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 OPIS ROŚLINY: 
Mandragora to niezwykle cenna roślina, znana od wieków i uważana za magiczną. Jej korzeń przypomina kształtem ludzką postać co jest niezwykłe i nadaje roślinie tajemniczości. Ma przynosić właścicielowi szczęście, bogactwo i chronić przed niebezpieczeństwem. Dawniej uważano że roślina przy wyrywaniu wydaje krzyk który może przynieść nieszczęście i dlatego wyrywano z ziemi przywiązując do zwierzęcia. Owoce jadalne, uważane za afrodyzjak. Naturalnym siedliskiem są tereny Grecji, Włoszech i Bliskiego Wschodu. Roślina tworzy przy ziemi rozety dość długich, ciemnozielonych, około 50cm liści. Późną jesienią zakwita uroczymi, dzwonkowatymi kwiatami, później zawiązują się żółto-pomarańczowe owoce. Liście zanikają latem. Korzenie mięsiste, grube o dziwacznych kształtach, długie do 1metra. Liście i nasiona są trujące. Ta odmiana uważana jest za "odmianę żeńską". 
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE: 
Owoce traktowane są jako środek wpływający na libido, pobudzający żądze miłosne i poprawiajace płodność. Hamują rozwój nowotworów szczególnie białaczki, są pomocne w leczeniu cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Korzeń ma właściwości znieczulające i lekko halucynogenne. Dawno temu choremu przed operacją podawano kawałek korzenia do żucia, aby uśmierzyć ból. 
Uprawa i pielęgnacja: 
Stanowisko słoneczne, gleba średnio-żyzna, bardzo przepuszczalna. Nie lubi zbytniej wilgoci zimą, należy osłonić daszkiem bo może wygnić. Odporna na mróz ale wymaga zabezpieczenia. 
Komplet: 3 nasiona 

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!! 

Źródła :

By tato grasso - Own work (personal work), CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1610138 BEZ ZMIAN

By Eitan f - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3703210 BEZ ZMIAN

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: