Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

SWIĘTY TYTOŃ - MACHORKA - NICOTIANA RUSTICA

SWIĘTY TYTOŃ - MACHORKA - NICOTIANA RUSTICA
SWIĘTY TYTOŃ - MACHORKA - NICOTIANA RUSTICA 1583083932_1.jpg
cena: 4.80zł (4.44zł netto)
ID produktu 1391
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 OPIS ROŚLINY:
Nicotiana rustica jest świętą rośliną dla wielu plemion indiańskich. Tytoń bakun, zwany machorką to roślina jednoroczna charakteryzująca się wysoką zawartością nikotyny, zawiera jej ok.10x więcej niż tytoń szlachetny Nicotiana tabacum. Bardzo ładnie i obficie kwitnie, kwiaty trąbkowate żółte 1,5cm, specyficznie pachnące. Roślina początkowo rośnie dość wolno ale później bardzo szybko i dorasta do 100cm. Łodygę ma grubą, omszoną, liście duże, jajowate. Świetnie nadaje się do produkcji cygar i papierosów własnych- suszone liście zawierają 8-10% nikotyny.
Uprawa i pielęgnacja:
Ziemia powinna być bogata w minerały, żyzna, ciepła. Tytonie bardzo szybko wyczerpują zasoby mineralne z ziemi, dlatego powinno się je nawozić dosyć często nawozami z azotem. Stanowisko słoneczne. Odporna na wahania pogody. Jest rośliną dekoracyjną i ładnie wygląda na rabatach bylinowych. Sama rozsiewa się w ogrodzie. Nadaje się do sporządzania oprysków przeciwko pasożytom, działa błyskawicznie, stosować z dodatkiem mydła ogrodniczego dla przyczepności.
Komplet: 20 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie. ŻRÓDŁA; By Amada44 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59621152BEZ ZMIAN By Magnus Manske - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7398870BEZ ZMIAN

Cena: 4.8 zł

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: