Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

AKSAMITKA LŚNIĄCA - ESTRAGON MEKSYKAŃSKI

AKSAMITKA LŚNIĄCA - ESTRAGON MEKSYKAŃSKI
AKSAMITKA LŚNIĄCA - ESTRAGON MEKSYKAŃSKI 1583074380_1.jpg
cena: 3.80zł (3.52zł netto)
ID produktu 1398
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Aksamitka błyszcząca ma właściwości lecznicze, działa przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo, uspakajająco, rozluźniająco.Działa przeciwzapalnie na stawy i mięśnie jest zalecana w chorobach reumatycznych, hamuje rozwój gronkowców i paciorkowców, niszczy pasożyty. Wspomaga leczenie łuszczycy przyczynia się do usuwania szkodliwych produktów przemiany materii. Można stosować przy chorobach gardła,zatok, oskrzeli i płuc. Badania wykazały duże ilośc luteiny w zielu aksamitki co jest bardzo ddobre dla oczu. Stosowany przed snem ma na celu uspokoić umysł i ciało oraz zwiększyć doznania senne.
WŁAŚCIWOŚCI JADALNE:
Liście są stosowane w kuchni mają silny zapach i posmak estragonu połączony z anyżem. Dobrze komponuje się z daniami mięsnymi - szczególnie drobiowymi, sałatkami, zupami. Roślina ma zastosowanie jako środek aromatyzujący żywność. Można parzyć jak herbatę, robić nalewki na alkoholu, palić liście jak tytoń.
INNE ZASTOSOWANIE:
Aksamitki wytwarzają w glebie olejki eteryczne odstraszające szkodniki glebowe i powodujące zamieranie chwastów.
OPIS ROŚLINY:
Aksamitka błyszcząca zwana także estragonem meksykański to roślina jadalno- lecznicza pochodząca z Meksyku i Gwatemali. Dorasta do około 50cm, liście podłużne, owalne, kwiaty żółte składają się z 3-5 płatków i znajdują się na końcach łodyg. Aztekowie i Indianie wykorzystywali liście tej rośliny do palenia celem uzyskania szczęśliwych wizji a także do znieczulania jeńców przed złożeniem z nich ofiary ognia.
Uprawa i pielęgnacja:
Roślina łatwa w uprawie, wymaga stanowiska słonecznego, ciepłego, przepuszczalnego. Jest odporna na suszę, nie lubi zbyt mokrej-przelanej gleby. W Polsce może być uprawiana na zewnątrz, lub na czas zimy przeniesienia do pomieszczenia zamkniętego.
Komplet: 15 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

ŹRÓDŁA:
By Traper Bemowski - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28819531BEZ ZMIAN, By Dick Culbert from Gibsons, B.C., Canada - Tagetes lucida, the Sweetscented Marigold, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34450923 BEZ ZMIAN

Cena: 3.8 zł

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: