Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

ARGANIA - PIĘKNE WŁOSY - ARGANIA SPINOSA

ARGANIA - PIĘKNE WŁOSY - ARGANIA SPINOSA
ARGANIA - PIĘKNE WŁOSY - ARGANIA SPINOSA  1583074598_1.jpg ARGANIA - PIĘKNE WŁOSY - ARGANIA SPINOSA  1583074598_2.jpg
cena: 4.90zł (4.54zł netto)
ID produktu 1399
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Olej arganowy wykazuje wysoką zawartość kwasów olejowych, kwasu linolowego i palmitynowego i pokrywa szeroki zakres kwasów tłuszczowych. Olej arganowy wyróżnia się od innych silnym działaniem ujędrniającym skórę. Zmniejsza blizny i rozstępy, wygładza zmarszczki, odżywia skórę i poprawia jej koloryt. Ma dobroczynny wpływ na kondycję włosów, wzmacnia je, zapobiega wypadaniu i odżywia rozdwojone końcówki. Wykazuje działanie regenerujące i łagodzące, przyspiesza gojenie nawet trudno gojących się ran, np. opryszczki. Nadaje się do skóry alergicznej dla osób dorosłych i dzieci.
OPIS ROŚLINY:
Drzewo arganowe rośnie wyłącznie w południowo-zachodnim Maroku i obecnie jest pod ochroną UNESCO. Z nasion wytwarzany jest jadalny olej arganowy, który obecnie zyskuje światową sławę i jest powszechnie określany jako płynne złoto natury. Ma wyjątkowo wysoki poziom witaminy E i bogatych naturalnych środków nawilżających. W warunkach naturalnych drzewo osiągające 4-10 m wysokości. Gałęzie cierniste, pień arganii jest często poskręcany i sękaty, co pozwala kozom wspinać się na drzewa i zjadać ich liście oraz owoce. Kwiaty drobne, skupione w pęczkach w kątach liści. Owocem jest jagoda około 5cm długości która zawiera 2–3 złączone nasiona o bardzo twardych łupinach, przypominających pestkę. Owoc początkowo zielony, po dojrzeniu jasnożółty.
Uprawa i pielęgnacja:
Argania rośnie na większości gleb, nie ma specjalnych wymagań, gleba przeciętnie żyzna, przepuszczalna z dodatkiem piasku i perlitu. Nie lubi zalewania, stanowisko widne, ciepłe. Roślina tarasowo-domowa.
Komplet: 1 bardzo duże nasiono

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

ŹRÓDŁA:
By No machine-readable author provided. MPF assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=738766 BEZ ZMIAN, By Sagariha - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44456071 BEZ ZMIAN, By Sagariha - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44456070 BEZ ZMIAN

Cena: 4.9 zł

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: