Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

EUKALIPTUS GAŁKOWY - EUCALYPTUS GLOBULUS

EUKALIPTUS GAŁKOWY - EUCALYPTUS GLOBULUS
EUKALIPTUS GAŁKOWY - EUCALYPTUS GLOBULUS 1583084737_1.jpg
cena: 4.80zł (4.44zł netto)
ID produktu 1400
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Ta odmiana ma największe znaczenie dla medycyny, ponieważ z niej tworzy się drogocenny olejek eukaliptusowy, który obecnie stanowi główny składnik leczniczy wielu leków. Ma działanie antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwzapalne i przeciwbólowe ze względu na obecność w liściach znacznej ilości środków bakteriobójczych, makro i mikroelementów; wapnia, potasu, magnezu, żelaza, miedzi, manganu, krzemu i innych. Eukaliptus gałkowy jest ogólnie zalecany, na uspokojenie, jako środek relaksujący dla mięśni gładkich. Zalecany jest przy chorobach krtani, tchawicy, oskrzeli, gruźlicy, ostrych i przewlekłych chorób żołądkowo-jelitowych.Substancje czynne eukaliptusa gałkowego zwalczają także pasożyty: robaki, roztocza i wszy. Przy zastosowaniu zewnętrznym olejek służy do łagodzenia bólu głowy i zębów. Maści stosujemy przy artretyźmie, zapaleniu korzonków nerwowych, bólach reumatycznych, zapaleniu jelita grubego, zapaleniu powiek i spojówek.
INNE ZASTOSOWANIE:
Drewno ma zastosowanie w konstrukcji okrętów, wagonów i budowli wodnych. Wytwarza się z niego także papier. Jest bardzo odporne na gnicie. Kora zawiera garbniki.
OPIS ROŚLINY:
Duże drzewo osiągające nawet 60 m wysokości o płytkim, ale silnie rozwiniętym systemie korzeniowym. Jego unikalną właściwością jest zdolność wchłaniania dużej ilości wilgoci z gleby, działając jak naturalne osuszanie bagnistych miejsc. Kora starszych eukaliptusów łuszczy się, odsłaniając kremowe płaty, które wyglądają bardzo efektownie na tle ciemnoszarej, brązowej kory, co stanowi niezwykły walor estetyczny tej rośliny. Kwiaty osadzone pojedynczo, drobne, na krótkich szypułkach, białe, obupłciowe, o licznych pręcikach, kwitnienie latem. . Liście eukaliptusa, w zależności od ich wieku, wyglądają inaczej: młode mają kształt serca, są umieszczone na przemian i prawie pozbawione ogonków, starsze są spiralnie umieszczone, ciemnozielone. Wydzielają charakterystyczny zapach.
Uprawa i pielęgnacja:
Ziemia uniwersalna, o lekko kwaśnym odczynie, przepuszczalna. Może być torf zmieszany ze zwykłą ziemią, gruboziarnistym piaskiem i perlitem. Stanowisko widne, co roku wiosą wymaga przycinania dla ładnego pokroju. Nie zimuje w gruncie, roślina tarasowo-domowa .
Komplet: 10 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

ŹRÓDŁA:
Murray Fagg [CC BY 3.0 AU (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/au/deed.en)]BEZ ZMIAN, PUBLICZNA

Cena: 4.8 zł

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: