Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

SZPINAK NOWOZELANDZKI - TETRAGONIA TETRAGONIOIDES

SZPINAK NOWOZELANDZKI - TETRAGONIA TETRAGONIOIDES
SZPINAK NOWOZELANDZKI - TETRAGONIA TETRAGONIOIDES 1583085265_1.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 1403
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Zawiera duże ilości witaminy C, B1, B2, prowitaminy A, sole mineralne , duże ilości żelaza a mało tłuszczu i węglowodanów. Zwalcza wolne rodniki, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i serca.
WŁAŚCIWOŚCI JADALNE:
Smak szpinaku nowozelandzkiego jest delikatniejszy niż zwykłego, a liście bardziej mięsiste. Najlepsze są młode liście, starsze liście nabierają cierpkiego smaku. Potrawy ze szpinaku nowozelandzkiego przyrządza się w ten sam sposób, co potrawy ze zwykłego szpinaku. Nadaje się on również do mrożenia. Jego szczególną zaletą jest to, że jest on mało kaloryczny i zawiera wiele wartościowych składników odżywczych. Posiada duże ilości szczawianów których nadmiar usuwa się poprzez blanszowanie liści w gorącej wodzie.
OPIS ROŚLINY:
W naszym klimacie roślina jednoroczna, pochodząca z nowej Zelandii o długich, jednometrowych, pokładających się pędach. Liście mięsiste, owalne lub w kształcie rombu, kwiaty małe zielonkawo-żółte wyrastające u nasady liści. Kwitnie od sierpnia do października.
Uprawa i pielęgnacja:
Preferuje gleby żyzne, wilgotne, nie ma większych wymagań glebowych, nie lubi gleb kwaśnych. Stanowisko koniecznie słoneczne. Zbiór prowadzi się regularnie co tydzień od końca czerwca do mrozów.
Komplet: 10 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

ŹRÓDŁA:
By Ixitixel - eigene Arbeit, selbst fotografiert, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3857966 bez zmian, By Krzysztof Ziarnek, Kenraiz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47829603bez zmian

Cena: 4.5 zł

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: