Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

SZARŁAT ZIELONY- AMARANTHUS CAUDATUS GREEN

SZARŁAT ZIELONY- AMARANTHUS CAUDATUS GREEN
cena: 3.80zł (3.52zł netto)
ID produktu 1408
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE I JADALNE:
Amarantus, czyli szarłat należy do najstarszych roślin uprawnych świata. Jego niezwykłe walory odżywcze doceniali już Inkowie i Majowie. Nasiona ich mielono kiedyś na mąkę ("zboże Inków") lub prażono, jak kukurydzę. Starożytni Grecy wysoko cenili własności lecznicze szarłatu zwisłego, roślina ta była dla nich symbolem nieśmiertelności, gdyż zerwana i zasuszona, nie zmieniała swego wyglądu. Z powodzeniem można stosować go w żywieniu osób z hiperlipidemią, anemią, miażdżycą, cukrzycą, chorobami układu nerwowego, krążenia i kostnego, a także może być składnikiem diety dzieci chorych na celiakię, gdyż nie zawiera glutenu. Amarantus jest źródłem wielu składników mineralnych, zwłaszcza wapnia (250 mg/100 g nasion), fosforu, potasu i magnezu. Spożycie 100 g nasion amarantusa pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń. Pod względem ilości żelaza (15 mg w 100 g nasion) bije na głowę niemal wszystkie rośliny, z osławionym szpinakiem włącznie, co z powodzeniem można wykorzystywać w stanach anemii, a także w diecie kobiet ciężarnych potrzebujących w tym okresie szczególnie dużo tego pierwiastka. Włączenie do jednego posiłku dziennie dania przygotowanego z nasion amarantusa całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na żelazo. Pod względem witamin występuje ich tyle samo co w innych zbożach. Wysoka wartość odżywcza i energetyczna sprawia, że dania lub chrupki z amarantusa znalazły się w diecie osób uprawiających duży wysiłek fizyczny (sportowcy, komandosi). Zewnętrznie: trudno gojące się rany, oparzenia, odleżyny, odmrożenia, uporczywe owrzodzeni i wypryski (świeże lub zamrożone ziele szarłatu rozcierane z tranem, olejem rokitnikowym i olejem lnianym – w równych proporcjach – najlepiej do okładów).
OPIS ROŚLINY:
Rzadko spotykana odmiana szarłatu zwisłego o zielonych kwiatach, powinna znależć miejsce w kazdym ogrodzie. Osiąga wysokość do ok. 100-150cm, pędy ma niezdrewniałe ale sztywne i rozgałęzione, kwitnie długo od lata do pierwszych przymrozków. Bardzo małe kwiaty tych roślin wyrastają w kłębikach, które tworzą kłosy, zebrane w okazałe wiechy. Kwiaty łatwo się zasuszają i pięknie wyglądają w kompozycjach kwiatowych.
Uprawa i pielęgnacja:
Wymaga gleby żyznej, głęboko uprawionej, wilgotnej w sezonie, miejsce słoneczne lub półcieniste. Polecany na rabaty bylinowe, na kwiat cięty i do zasuszania.
Komplet:100   nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Cena; 3.8

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: