Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

OCHRONA SERCA - WALKA Z RAKIEM- GRANATOWIEC - PUNICA!

 OCHRONA SERCA - WALKA Z RAKIEM- GRANATOWIEC - PUNICA!
 OCHRONA SERCA - WALKA Z RAKIEM- GRANATOWIEC - PUNICA! 1548340846_1.jpg
cena: 3.90zł (3.61zł netto)
ID produktu 182
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Owoc granatu posiada szereg leczniczych właściwości, o których warto wiedzieć. U chorych z nowotworem prostaty podanie soku z granatów spowodowało spadek stężenia PSA we krwi. Roślina przydatna jest też w terapii raka jelita grubego, piersi, płuc i skóry. Okazało się, że granat wpływa także hamująco na rozwój arteriosklerozy. Posiada silne właściwości przeciwutleniające, chroni i wzmaga działanie tlenku azotu (wytwarzanego przez ścianki naczyń. Podawany pacjentom mającym złogi miażdżycowe w naczyniach powoduje po roku stosowania zmniejszenie ich o 35 procent. Granat pomaga osobom z zaburzeniami gospodarki lipidowej. Powoduje spadek poziomu całkowitego cholesterolu, szczególnie zaś szkodliwej frakcji LDL. Granat okazał się też przydatny w terapii chorych z cukrzycą. Okazało się, że spożywanie soku z owocu zwiększa czułość organizmu na działanie insuliny. Bakteriobójcze działanie granatu jest przedmiotem szeregu badań. Owoc ze względu na dużą ilość nasion, uznawany był w starożytności za symbol płodności, a kwiat za symbol miłości. Do dzisiaj w Grecji życzy się nowożeńcom szczęścia, dobrobytu i płodności rzucając na podłogę granat i rozgniatając go. Jagody, przypominające kształtem i wielkością duże jabłka. Pokryte są twardą skórzastą łupiną barwy purpurowej, fioletowej, czasem brązowej albo biało czerwonawej, z kielichem pozostającym na wierzchołku, zawiera 400-700 nasion.
WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Nasiona otoczone są osnówkami, mają galaretowatą konsystencję i są niezwykle soczyste, stanowią część jadalną owocu. Z nich otrzymuje się syrop zwany grenadiną , który jest słodki i cierpki zarazem, dobrze gasi pragnienie. Dodaje się go do napojów i deserów. Z owoców odmian słodkich produkuje się wina, z soku napoje, galaretki, syropy, sorbety i różne drinki. Nasiona owocu dodają orzeźwiającego smaku sałatkom i deserom, natomiast z suszonych liści granatu przygotowuje się herbatę.
OPIS ROŚLINY:
Granatowiec właściwy jest jedną z najstarszych roślin hodowlanych Bliskiego Wschodu. Jest ciernistym krzewem o błyszczących liściach i dzbankowatych, pąsowych kwiatach, które są najpiekniejsze i najwieksze na pędach tegorocznych.
Uprawa i pielęgnacja:
Granatowiec preferuje gleby żyzne, lubi duże ilości słońca, wysoką temperaturę i od czasu do czasu zraszanie liści, podlewanie umiarkowane. Zimą chronić przed mrozem - najlepiej przechowywać w tzw. chłodnej szklarni.
Komplet: 30 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Źródła : 

By M.t.lifshits - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23473735 BEZ ZMIAN

By Amnon s - Own work, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3104086 BEZ ZMIAN

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: