Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

AMLA - INDYJSKI AGREST - SAMO ZDROWIE!!! PHYLLANTHUS EMBLICA

AMLA - INDYJSKI AGREST - SAMO ZDROWIE!!! PHYLLANTHUS EMBLICA
AMLA - INDYJSKI AGREST - SAMO ZDROWIE!!! PHYLLANTHUS EMBLICA 1545149134_1.jpg
cena: 5.50zł (5.09zł netto)
ID produktu 452
producent: SKLEP
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

OPIS ROŚLINY:
Liściokwiat garbnikowy, popularnie nazywany amlą, amalaką – gatunek drzewa z rodziny liściokwiatowatych, pochodzący z Azji. Liście długości 1.5cm gęsto ułożone na gałązkach w 2 rzędach, kwiaty niewielkie wyrastają w kątach liści. Owoce żółte, kuliste o dość kwaśnym miąższu.
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
W zasadzie wszystkie części tej rośliny mają zastosowanie w medycynie i ziołolecznictwie ale najbardziej korzystne są owoce. Owoc Amalaki jest opisywany w starożytnych tekstach jako najlepszy środek przeciw starzeniu się. Uważany jest za bardzo silnie odmładzający i za najlepsze źródło witaminy C, minerałów i aminokwasów, ma średnicę tylko jednego cala, a zawartość witaminy C jest taka sama jak w dwóch cytrynach. Część jadalna owocu zawiera 3 krotnie większe stężenie białek i 160 razy większe stężenie witaminy C w porównaniu z jabłkiem. Zawiera także dużo chromu, cynku i miedzi. Obecność chromu jest szczególnie ważna dla chorych na cukrzycę. Amalaki ma działanie antybakteryjne i ściągające co zapobiega infekcjom i pomaga w terapii wrzodów trawiennych.Stosowany jest w leczeniu chorób krwi, kości, wątroby i serca. Działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i immunostymulująco. Sprawdza się przy nieżytach przewodu pokarmowego, zapaleniu żołądka, stanach zapalnych jelit i hemoroidach, ponadto wspomagająco w leczeniu raka jelita grubego. Preparaty z liściokwiatu regulują poziom cukru i cholesterolu we krwi. Poprawiają stan włosów i paznokci. Wzmagają odnowę kości i mięśni, pobudzając ich regenerację. Zważywszy na składniki liściokwiatu, zarówno liścia, jak i owocu warto zwrócić uwagę na dobroczynny wpływ flawonoidów, witaminy C i kwasu galusowego na stan naczyń krwionośnych gałki ocznej. Poprawia krążenie oczne i może wpływać stabilizująco na siatkówkę oraz naczyniówkę oka.
Uprawa i pielęgnacja:
Uprawiać w dość żyznym, ale przepuszczalnym podłożu, gleba może być lekko kwaśna, nie ma wiekszych wymagań. Kwitnie od kwietnia do czerwca, owoce są zimą. Roślina do uprawy tarasowo-domowej, znosi spadki temp. do ok. 2`C
Komplet: 5 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

 zdjęcia domena publiczna

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: