Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

CASSABANANA - OGÓREK PACHNĄCY - SICANA ODORIFERA

CASSABANANA - OGÓREK PACHNĄCY - SICANA ODORIFERA
CASSABANANA - OGÓREK PACHNĄCY - SICANA ODORIFERA  1547371596_3.jpg CASSABANANA - OGÓREK PACHNĄCY - SICANA ODORIFERA  1547371596_2.jpg CASSABANANA - OGÓREK PACHNĄCY - SICANA ODORIFERA  1547371596_1.jpg
cena: 5.50zł (5.09zł netto)
ID produktu 670
producent: SKLEP
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Owoce podłużne, walcowate, do 60 cm długości , mogą mieć różne kolory od czarnego do pomarańczowego, miąższ bardzo aromatyczny, o zapachu melona. Spożywane są na surowo, niedojrzałe także gotowane. Można zastosować je dodając do dżemów, konfitur i sporządzania orzeźwiających napojów. Nasiona zawierają 40% oleju i 25% protein, można z nich zrobić naszyjnik i nosić w czasie bólu gardła. Owoce rozsiewają przyjemną woń podobną do zapachu pomarańczy, dlatego wiesza się je w pomieszczeniach, wkłada do szaf z ubraniami, podobno odstraszają mole i ćmy. Są również umieszczone na ołtarzach kościelnych podczas Wielkiego Tygodnia.
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Pokrojony owoc, cukier i alkohol pozostawiony przez noc w temperaturze pokojowej zacznie lekko fermentować-powstałą nalewkę należy często popijać dla łagodzenia bólu gardła. Liście są stosowane w leczeniu chorób kobiecych(krwotoki maciczne) i chorobach wenerycznych.
OPIS ROŚLINY:
Wieloletnie, szybko rosnące pnącze pochodzące z Ameryki Południowej, uprawiane jako roślina ozdobna i jadalna. Liście palmowate, szerokości do 30 cm., kwiaty kwiaty białe lub żółtawe
Uprawa i pielęgnacja:
W naszym klimacie uprawiać jako rośline jednoroczną ponieważ szybko rośnie i owocuje obficie w pierwszym roku uprawy,otrzymujemy dużo nasion. Owoce można przechowywać w odpowiednich warunkach nawet do 0.5 roku (suche, raczej zacienione miejsce). Lubi ziemię dość zyzną, miejsce uprawy słoneczne.
Komplet: 4 nasiona

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: