Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!!

KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!!
KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!! 1360252548_1.jpg KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!! 1360252548_2.jpg KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!! 1360252548_3.jpg KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!! 1360252548_4.jpg KROKOSZ BARWIERSKI - ROŚLINA OZDOBNA I LECZNICZA!!! 1360252548_5.jpg
cena: 3.50zł (3.24zł netto)
ID produktu 722
producent: Szkółka
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Wyciągi wodne, wodno-alkoholowe, olej krokoszowy stosujemy: - do odkażania i leczenia ran lub oparzeń, okłady stosujemy przy kontuzjach -obniżania poziomu złego cholesterolu, glukozy - działają przeciwmiażdzycowo i przeciwcukrowo. -jako lek pobudzający, przeczyszczający i wykrztuśny. -olej z krokosza stosowano do usuwania owłosienia - jako środek niszczący mieszki włosowe -w przemyśle spożywczym: produkcja olejów jadalnych, majonezów i margaryny -olej z krokosza barwierskiego ze względu na najwyższą zawartość kwasu linolowego jest olejem bardzo odżywczym, redukuje wypryski i zanieczyszczenia skórne, stosuje się przy miażdzycy, zaparciach, używa się go do masażu całego ciała.
OPIS ROŚLINY:
Efektowna roślina jednoroczna, znana już od starożytności gdzie była uprawiana jako roślina farbierska i oleista. Roślina uchodziła, obok indyga, za źródło najlepszego barwnika roślinnego – zawartej w płatkach korony kwiatów kartaminy, zwanej też hiszpańską czerwienią(barwienie tkanin, ciast). Roślina tworzy okazałe, dość wysokie kępy ok. 60-80cm, kwitnie latem, kwiaty zebrane w okazałe, główkowate, duże pomarańczowo czerwone kwiatostany, jesienią zawiązują się jadalne nasiona, które mają dużą zawartość oleju jadalnego 50%. i dzięki temu hamują powstawanie szkodliwego cholesterolu w organizmie.
Uprawa i pielęgnacja:
Roślina mało wymagająca co do podłoża, toleruje słabą jakościowo glebę i suche podłoże, stanowisko słoneczne. Łatwa w uprawie.
Komplet: 10 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: