Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

PRZYTULIA WONNA-MARZANKA- GALIUM ODORATUM!!!

PRZYTULIA WONNA-MARZANKA- GALIUM ODORATUM!!!
PRZYTULIA WONNA-MARZANKA- GALIUM ODORATUM!!! 1547485751_1.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 974
producent: SKLEP
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Jest używana jako przyprawa do ciast, cukierków, napojów pitnych, zup, sosów, herbatek(wystarczy szczypta aby nadać przyjemny smak) oraz aromatyzowania niektórych gatunków wódek, win, galaretek, budyni, puddingów a nawet tytoniu. Aromatyzujemy nią sałatki, mięsa, dania z drobiu i ryb, masło, białe sery, można dodawać do ciast, kremów, likierów, soków ( stosuje się do tego całe pędy które zalewa się płynem, celem wyciągnięcia z nich aromatu). Ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni, jest bardzo popularna w Niemczech.
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Ziele przytuli ma zastosowanie przy leczeniu schorzeń pęcherza moczowego, dróg moczowych, hemoroidów, pomaga także przy kamicy i dolegliwościach wątroby. Picie herbatki działa uspokajająco i nasennie, można robić okłady na rany i skaleczenia- zapobiega zakażeniom. Picie naparów jest korzystne przy nadciśnieniu, nadpobudliwości nerwowej, migrenie, chorobach reumatycznych, łagodzi zaczerwienienia twarzy przy trądziku różowatym. Kumaryna zawarta w przytuli zapobiega zakrzepicy i zatorom, wyciągi alkoholowe służą do leczenia krwiaków i obrzęków powstałych w czasie kontuzji. Służy do zwalczania moli (szkodników), kumaryna stosowana jest jako substancja zapachowa w perfumach.
OPIS ROŚLINY:
Ślicznie się nazywa i tak wygląda-jest to jedna z najlepszych bylin do zadarniania, bardzo efektowna w czasie kwitnienia. Kwiaty rozwijają się w maju i czerwcu, są drobne, białe, zebrane w szczytowe podbaldachy. Łodygi cienkie, podnoszące się dł. 15-30cm, lśniące, liście po 6-8 w okółkach. Liście po zerwaniu wydzielają silny zapach świeżego siana(jest to spowodowane obecnością kumaryny)
Uprawa i pielęgnacja:
W naturze przytulia rośnie w lasach liściastych na stanowiskach półcienistych, również w ogrodzie preferuje stanowiska półcieniste zasobne w próchnicę, dość żyzne, może być lekko kwaśne. Dobrze się komponuje z różanecznikami, paprociami, funkiami. Roslina chroniona, mrozoodporna.
Komplet: 5 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Źródła : 

By Photo by David J. Stang - source: David Stang. First published at ZipcodeZoo.com, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61006223

By Ghislain118 http://www.fleurs-des-montagnes.net - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12783817
 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: