Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

JEDWABNE DRZEWO ZŁAMANYCH SERC - ALBIZJA -nasiona

JEDWABNE DRZEWO ZŁAMANYCH SERC - ALBIZJA -nasiona
JEDWABNE DRZEWO ZŁAMANYCH SERC - ALBIZJA -nasiona 1548356099_2.jpg JEDWABNE DRZEWO ZŁAMANYCH SERC - ALBIZJA -nasiona 1548356099_1.jpg
cena: 4.20zł (3.89zł netto)
ID produktu 728
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

 

 
ROŚLINA MIODODAJNA:

W krajach arabskich wierzy się, że kwiaty albicji mają moc uzdrawiana "złamanych serc' i wywołują uczucie szczęścia i zadowolenia!!! Kwiaty są miododajne i bardzo pachnące, szczególnie w nocy, są też dobrym źródłem nektaru dla pszczół. W naturze zapylają je ćmy i kolibry.


OPIS ROŚLINY:
Małe drzewko lub krzew o egzotyczny wyglądzie, w naszym klimacie dorasta do ok. 2-3m. Bardzo szybko rośnie - do kilkudziesięciu cm rocznie. Liście wachlarzowate, parzyście pierzaste, długie do 40cm, na noc się stulają, kwiaty pachnące, zebrane na wierzchołkach pędów w kwiatostany do 7-15 cm długości, puszyste, świecące nocą,pokazują się późnym latem i jesienią.  Odmiana ROSEA ma kwiaty całe różowe. ROŚLINA MA RÓWNIEŻ ZASTOSOWANIE W LECZENIU DEPRESJI I BEZSENNOŚCI. KWIATY SĄ JADALNE A Z LIŚCI MOŻNA ROBIĆ AROMATYCZNE HERBATKI, DREWNO JEST UŻYWANE PRZY PRODUKCJI MEBLI.
Uprawa i pielęgnacja:
Uprawiać w na stanowisku półcienistym, podłoże kwaśne próchniczo –torfowe, dobrze przepuszczalne- należy dołożyć żwiru. Mrozoodporność wystarczająca ale w zachodniej części kraju, w pozostałym rejonie należy bardzo solidnie zabezpieczać-kopczykujemy ziemię wokół rośliny szerokim obwodem na wysokość 20-30cm.Do ogrodu można przesadzić roślinę która ma już zdrewniałe pędy ok. 3-4 letnią. Młodą roślinę można zimować w chłodniejszym pomieszczeniu -wtedy straci liście lub ciepłym ale nie bezpośrednio nasłonecznionym.
Komplet: 10 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: