Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Produkty promocyjne

KOCIMIĘTKA MUSSINII- NEPETA - CENNA ROŚLINA MIODODAJNA-nasiona

KOCIMIĘTKA MUSSINII- NEPETA - CENNA ROŚLINA MIODODAJNA-nasiona
KOCIMIĘTKA MUSSINII- NEPETA - CENNA ROŚLINA MIODODAJNA-nasiona 1547381126_2.JPG KOCIMIĘTKA MUSSINII- NEPETA - CENNA ROŚLINA MIODODAJNA-nasiona 1547381126_1.jpeg
cena: 3.80zł (3.52zł netto)
ID produktu 960
producent: SKLEP
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE: 
W medycynie stosowane są liście, które stosuje się w postaci herbat, naparów, nalewek mających smak cytrynowo-miętowy. Herbaty mają działanie napotne, zmniejszają temperaturę ciała, zapobiegają przeziębieniom, pomagają w zasypianiu dzieciom, są pomocne przy chorobach żołądka -niestrawności, biegunkach. Napary łagodzą stresy, bóle głowy, bóle miesiączkowe, służą do leczenia infekcji skórnych i łagodzą ugryzienia owadów. Olejki eteryczne działają uspokajająco i relaksująco na ludzi i zwierzęta. Używane są w przemyśle perfumeryjnym i spożywczym. 
OPIS ROŚLINY: 
Urocza, obficie i długokwitnąca, zadarniająca podłoże bylina, przydatna do obsadzania brzegów rabat, skarp, murków. Pokrój rozłożysty, łodygi silnie rozgałęzione, wys. ok. 40-70cm. liście srebrno zielone, mocno pachnące, karbowane. Kwiaty lawendowo-niebieskie w okółkowych kwiatostanach. Kwitnie od czerwca do września.ROŚLINA ATRAKCYJNA DLA PSZCZÓŁ. 
INNE ZASTOSOWANIA: 
Z nasion kocimiętki produkowany jest szybko schnący olej wykorzystywany przy produkcji farb i lakierów. Roślina używana do przyprawiania potraw, młode liście można dodawać do sałatek. Ziele kocimiętki odstrasza insekty, owady a nawet gryzonie(szczury). Powinno się ją sadzić przy warzywniku bo odstrasza pchełki ziemne. Suszone liście palone jak tytoń mają łagodne działanie halucynogenne. 
Uprawa i pielęgnacja: 
Lubi miejsca słoneczne, przepuszczalną, niezbyt żyzną glebę. Pięknie komponuje się z różami i innymi bylinami na rabacie. Roślina szybko się rozrasta i zadarnia podłoże, idealna na murki, skalniaki, obrzeża rabat. Koty uwielbiają zapach kocimiętki, wywołuje u nich narkotyczne odurzenie. Po pierwszym kwitnieniu można przyciąć. Mrozoodporność całkowita. Liście zbiera się w czasie kwitnienia, podczas suchej i słonecznej pogody. Suszy w miejscach przewiewnych i zacienionych w temperaturze do 35 stopni. Surowiec przechowuje się w zamkniętych pojemnikach . 
Komplet: ok.50 nasion 

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Źródła : 

By KorAn (?????? ??????) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25830695

By Kristian Peters -- Fabelfroh 12:34, 3 October 2005 (UTC) - Fotografia własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=352879

James Steakley [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], źródło: Wikimedia Commons

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: