Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz

PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz
PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1360769499_3.jpg PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1462981529_2.jpg PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1360769499_6.jpg PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1462981579_1.jpg PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1485327086_1.jpg PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1485327086_2.jpg PIGWOWIEC POMARAŃCZOWO-CZERWONY FIRE DANCE - POLSKIE CYTRYNY - CHAENOMELES-sadz 1485327086_3.jpg
cena: 14.80zł
14.80zł (13.70zł netto)
ID produktu 726
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
waga: 1.5 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Pigwowiec działa:przeciwutleniająco, przeciwwirusowo, przeciwbiegunkowo w biegunce bakteryjnej, hamuje rozwój cukrzycy, obniża cholesterol, wzmacnia odporność. Owoce zawierają witaminy, prowitaminę A, ponad 7 krotnie więcej witaminy C niż cytryna, błonnik, kwasy organiczne, pektyny, witaminy, sole mineralne, makroelementy. W Chinach kora pigwowców używana była do dezynfekcji trudno gojących się ran.
WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Owoce pigwowca świetnie nadają się na przetwory, nalewki ,wina. Można z nich robić soki, dżemy, marmolady, konfitury, galaretki. Mają one niepowtarzalny cytrynowy aromat i cechuje je duża zawartość witaminy C. Z owoców pigwowca można również sporządzić syrop, który doskonale zastępuje w herbacie cytrynę. Można je łączyć z innymi owocami np. aronią, jabłkami, używać w kuchni jak dodatek do ciast i kompotów, potraw mięsnych i dziczyzny.
OPIS ROŚLINY:
Pięknie kwitnący wiosną IV-V krzew, kwiaty duże jaskrawoczerwone z żółtymi pręcikami, pojedyncze, bardzo obfite, rosnące po kilka razem. Liście ciemnozielone, błyszczące z ostrym końcem, pędy pokryte cierniami. Jesienią zbieramy kuliste, zielonożółte owoce w kształcie przypominajace małe 3-5cm średnicy jabuszka. Owoce są bardzo twarde i w stanie surowym nie nadają się do spożycia( jedynie do hebarty zastepując cytrynę). Krzew dorasta do ok. 1.5m i tyle samo na szerokość.
Uprawa i pielęgnacja:
Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych do półcienistych. Roślina tolerancyjna co do gleby, dobrze znosi suszę choć preferuje glebę wilgotną.

Wygląd sadzonki w maju: ładna sadzonka 2 letnia ukorzeniona w doniczce C2-C3. UWAGA! W okresie wczesnowiosennym i późnojesiennym sadzonki mogą być pozbawione liści co jest związane z cyklem rozwojowym danej rośliny.
 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: