Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS

CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS
CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS 1453999473_1.jpg CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS 1453999473_2.jpg CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS 1453999473_3.jpg CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS 1453999473_4.jpg CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS 1453999473_5.jpg CIEMIĘŻYCA CZARNA - VERATRUM NIGRUM - RARYTAS 1453999473_6.jpg
cena: 25.80zł (23.89zł netto)
ID produktu 1101
producent: Szkółka
dostępność: niedostępny
waga: 1 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

OPIS ROŚLINY: Roślina objęta ochroną gatunkową, umieszczona w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin w kategorii CR (krytycznie zagrożony).
Okazała i efektowna roślina, przydatna szczególnie do nasadzeń soliterowych i wokół zbiorników wodnych. Należy do bylin wysokich, rzucających się w oczy, w ogrodach osiąga ok. 1-1.5m. Łodyga gruba, gęsto owłosiona, liście dolne szerokoeliptyczne zaostrzone, górne lancetowate. Kwiatostan w kształcie wiechy, owłosiony, kwiaty czerwonobrunatne zapylane przez muchy i pszczoły. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Jesienią pojawiają się szkarłatne owocostany w kształcie podłużnej torebki. Roślina silnie trująca. Jej trujące działanie pojawia się w okresie silnego wzrostu, a zanika w okresie spoczynku. Dawniej stosowana jako środek drażniący skórę i miejscowo znieczulający, obecnie stosowana tylko do produkcji leków gotowych i w weterynarii, jako środek żołądkowy. Wyciągi alkoholowe lub octowe były używane do zwalczania wszawicy.
Uprawa i pielęgnacja:
Najlepiej rośnie na żyznej, próchniczej, niezakwaszonej i stale wilgotnej glebie, stanowisko w rozproszonym świetle. Na stanowisku słonecznym wymaga podlewania. Mrozoodporność zupełna. Ładnie komponuje sie z paprociami, funkiami. Prace przy roślinie należy wykonywać w rękawiczkach.
Wygląd sadzonki w sezonie: sadzonka ukorzeniona w doniczce. UWAGA! W okresie wczesnowiosennym i późnojesiennym sadzonki mogą być pozbawione liści

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: