Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona

PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona
PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona 1325422209_1.jpg PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona 1325422209_2.jpg PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona 1325422209_3.jpg PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona 1325422209_4.jpg PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona 1325422209_5.jpg PNĄCZE WU WEI ZI - OWOCE O PIĘCIU SMAKACH!!! CYTRYNIEC-nasiona 1386146422_1.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 477
producent: Szkółka
dostępność: dostępny
waga: 0.001 KG
sztuk:
powiększ

Opis prezentowanego produktu

OPIS ROŚLINY:
W Chinach mówią że jest to owoc o pięciu smakach, ponieważ okrywa owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a wyciągi z nasion nabierają słonego smaku. Jest to pnącze o obfitym, dekoracyjnym ulistnieniu i jadalnych owocach zawierających witaminę C. Wszystkie organy: łodygi, liście, korzenie, a szczególnie owoce, mają przyjemny zapach, podobny do owoców cytryny. Szybko rośnie, roczne przyrosty pędów wynoszą od 1,5 do 2 m, po 4-5 latach uprawy osiąga wysokość około 5m. Nadaje się doskonale do okrywania pergoli, ogrodzeń itd. Cytryniec owocuje od połowy sierpnia do połowy września.
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Chińczycy powiadają, że w ciągu 100 dni stosowania Wu Wei Zi, krew zostaje oczyszczona, powraca młodzieńczy wygląd i ostrość wzroku, a wszystko to dzięki specyficznemu wpływowi CYTRYŃCA na detoksyfikację i regenerację wątroby . Wu Wei Zi posiada również opinię efektywnego toniku seksualnego, działającego zarówno na kobiety jak i mężczyzn, 5 mililitrów ekstraktu dodane do lampki wina wywołuje przyjemnym relaksujący nastrój...... Lecznicze właściwości posiadają liście, owoce i kora, zawierają one spore ilości magnezu, potasu, fosforu, żelaza, cynku i innych makroelementów. Napar z suszonych owoców i nasion albo też zmielony susz używa się przy zmęczeniu fizycznym i umysłowym, wyczerpaniu i osłabieniu ogólnym, bezsenności, otyłości(zwiększa przemianę materii). Usuwa z żył złogi tłuszczu i wapnia, ratując serce przed zawałem, działa anty-depresyjnie, wspomaga układ nerwowy.
WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Owoce cytryńca używane są najczęściej do wytwarzania soku lub jako suszone. Z liści i kory cytryńca można naparzać herbatkę o przyjemnym cytrynowym zapachu.
HERBATKA Z CYTRYŃCA:
Z suszonych owoców cytryńca przygotowujemy herbatę, 2-4 łyżki jagód zalewamy 2 szklankami wody. Mieszankę gotujemy, doprowadzając do wrzenia, kontynuując podgrzewanie na zmniejszonym ogniu przez ok. 12 minut. Herbatka poprawia samopoczucie, podnosi poziom energii, ma dobroczynny wpływ na zdrowie psychiczne.
Uprawa i pielęgnacja:
Lubi stanowiska słoneczne z wilgotnym powietrzem. W miejscach silnie zacienionych nie kwitnie, nie owocuje. Cytryniec chiński wymaga gleb żyznych, próchnicznych, wilgotnych. Jest odporny na mróz nawet do -40`C
Komplet: 20 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!  

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: