Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA

BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA
BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA 1330168651_1.jpg BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA 1330168651_2.jpg BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA 1330168651_3.jpg BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA 1330168651_4.jpg BALSAMKA - GORZKI MELON - WALKA Z CUKRZYCĄ!!! - MOMORDICA 1330168651_5.jpg
cena: 4.90zł (4.54zł netto)
ID produktu 544
producent: Szkółka
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

  


WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Balsamka - Momordica charanti - to owoc, który w Indiach spożywa się jako warzywo. Często stosowana jest w kuchni indyjskiej jako dodatek do potraw, młode listki i pędy są dodatkiem kulinarnym do dań. Wysuszone liście używane są do przyrządzania wywarów i nalewek. Owoce i liście są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie witaminy A, B1, B2, C i żelazo, awierają alkaloidy, glukozydy i olejki aromatyczne .Z Regularne zażywanie Balsamki zapobiega nadciśnieniu tętniczemu, ma właściwości insulinopodobne i określana jest jako insulina roślinna. W Anglii wykazano jej dużą aktywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w moczu. Zalecana jest w diecie cukrzyków jako wspomagający środek w leczeniu cukrzycy. Sok ze świeżych liści Balsamki jest stosowany na hemoroidy. Trzy łyżeczki soku z liści rozpuszczone w szklance mleka powinno się zażywać co rano przez miesiąc. Jednocześnie można stosować pastę z korzeni zewnętrznie na skórę w okolicy żylaków. Balsamka jest stosowana na schorzenia układu oddechowego. Łyżeczka pasty z korzeni zmieszana z taką samą ilością miodu zażywana przed snem przez miesiąc jest doskonałym środkiem na astmę, bronchit, zapalenie krtani, katar i przeziębienia. Sok z liści jest także skutecznym antidotum w zatruciu alkoholem, oraz doskonały na wątrobę uszkodzoną przez alkohol. Jest stosowana także na: problemy skórne, układ moczowy, niedokrwistość, otyłość, wzdęcia, reumatyzm, oczyszcza organizm z trujących substancji. Posiada działanie przeciwgorączkowe, moczopędne i czyszczące krew.
OPIS ROŚLINY:
Roślina roczna, łodyga owłosiona, cienka i wijąca się, dochodzi do 3 m długości. Posiada wąsy czepne. Liście sercowatego kształtu, 7-9 klapowe. Korona kwiatowa w kolorze żółtym, w kształcie lejkowatym lub dzwonkowatym. Owoc - brodawkowaty, podobny do ogórka w kolorze pomarańczowożółtym dochodzi do 18 cm długości. Nasiona w czerwonej łupinie.
Uprawa i pielęgnacja:
Uprawa niekłopotliwa, gleba przepuszczalna, żyzna, stanowisko słoneczne do półcienistego. Roślina wytwarza kwiaty męskie i żeńskie, można pomóc zapylać ręcznie(np. piórkiem)
Komplet: 5 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: