Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA

PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA
PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA 1330170028_1.jpg PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA 1330170028_2.jpg PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA 1330170028_3.jpg PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA 1330170028_4.jpg PIGWA - WARTOŚCIOWE OWOCE - CYDONIA OBLONGA 1330170028_5.jpg
cena: 4.90zł (4.54zł netto)
ID produktu 545
producent: Szkółka
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI SMAKOWE:
Owoce żółte, aromatyczne maja twardy, mało soczysty miąższ ale bardzo bogaty w różne składniki organiczne i mineralne. Spośród innych owoców wyróżniają się największą ilością mikro i makroelementów. Zawierają także dużo pektyn. Mają właściwości lecznicze, zawierają kwasy organiczne, pektyny, garbniki, bardzo dużo witaminy C, cukry proste. Można je piec lub gotować i dodawać do potraw mięsnych ponieważ zawarty w skórce olejek cytrynowy nadaje potrawom wyborny smak i aromat. Ze świeżych owoców sporządza się soki, nalewki, dżemy, konfitury, wina, syropy, kompoty, dobrze smakuje w połączeniu z jabłkami. Dzięki dużej zawartości pektyn służą również do żelowania przetworów z owoców o niskiej zawartości pektyn. Owoce po zerwaniu można przechować w skrzynkach w temp. ok. 5`C, nabierają wtedy właściwego smaku i aromatu. Nasiona pigwy stosuje się w lecznictwie; w postaci nierozdrobnionej jako środek przeczyszczający, a także zewnętrznie jako przeciwzapalny.
OPIS ROŚLINY:
Duży krzew lub niewielkie drzewko osiągające 3 m, z cienką łuskowatą korowiną ,uprawiana ze względu na swoje ładne owoce, ozdobny jest także podczas kwitnienia. Kwitnie na przełomie maja i czerwca, owocuje od końca września do listopada.
Uprawa i pielęgnacja:
Pigwa ma płytki system korzeniowy i dlatego dobrze rośnie na glebie dość żyznej i stale wilgotnej. Posadzić w miejscu słonecznym lub półcienistym, w mroźne zimy można lekko okryć.
Komplet: 20 nasion

Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: