Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

P.W. Cleome

ul. Rzemieślnicza 9
42-200 Częstochowa
tel. 511-773-251

email:

Sklepy ogrodnicze, wystawy ogrodnicze, targi ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, producenci
Ogrodniczy Raj w Google+

Produkty promocyjne

REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona

REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona
REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona 1330177973_1.jpg REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona 1330177973_2.jpg REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona 1330177973_3.jpg REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona 1330177973_4.jpg REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona 1330177973_5.jpg REWOLUCJA W SŁODZENIU - NATURALNY SŁODZIK - STEVIA REBAUDIANA-nasiona 1385826110_1.jpg
cena: 4.50zł (4.17zł netto)
ID produktu 546
producent: Szkółka
dostępność: niedostępny
waga: 0.001 KG
powiększ

Opis prezentowanego produktu

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:
Stewia cukrowa to w pełni naturalny słodzik, jej suszone liście są kilkadziesiąt razy słodsze od popularnego cukru . Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi, wzmacnia układ krwionośny, serce, stosowana jest do walki z cukrzycą. Stevia zawiera wiela cennych minerałów takich jak; żelazo, mangan, potas, selen, chrom, krzem, witaminy z grupy B i C, białka i tłuszcze. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, można zastosować przy leczeniu paradentozy, oparzeń, skaleczeń, trudno gojących się ran a także w leczeniu przeziębień, stosuje się ją przy walce z otyłością. Jest odporna na wysoką temperaturę do 180`C dlatego można ją stosować do wypieków, nie podlega fermentacji i może byc przechowywana przez długi okres czasu. Cukrzycy mogą żuć liście stevii a następnie popijać gorzką herbatę.
SPORZĄDZANIE SYROPU:
Wsuszone liście(ok. 3 łyżek na 0.5l wody) gotować ok. 15min do uzyskania syropu, 0.5-1 łyżeczki wystarczy na posłodzenie szklanki herbaty.
OPIS ROŚLINY:
Rodzaj stewia obejmuje około 150 gatunków ale tylko jeden z nich Stevia rebaudiana ma wyjątkowe, słodkie właściwości. Stewia jest rośliną wieloletnią, pochodzi z Paragwaju. Należy traktować ją jako rośline tarasowo domową ponieważ nie wytrzymuje mrozów. Dorasta do wysokości około 70-90cm, liście mają 2-3 cm długości.
Uprawa i pielęgnacja:
Uprawiać w lekkiej, przepuszczalnej glebie, miejsce widne, słoneczne. Roślina do uprawy domowo-tarasowej, zimą woli chłodniejsze pomieszczenie. Liście zbieramy przez cały sezon, możemy je suszyć lub używać w stanie surowym.
Komplet: ok.100 nasion Do nasion otrzymasz wiele cennych i pomocnych porad przydatnych przy wysiewie!!!

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opinii:
ocena:
przepisz kod z obrazka: